Finished Event

L’ÀNIMA ROMÀNTICA DE MÓN SANT BENET 2019

Cultural, Music

  • L’ÀNIMA ROMÀNTICA DE MÓN SANT BENET 2019
  • L’ÀNIMA ROMÀNTICA DE MÓN SANT BENET 2019
  • L’ÀNIMA ROMÀNTICA DE MÓN SANT BENET 2019
Out of stock

City: Sant Fruitós de Bages

Place: Món Sant Benet

Start: Friday 2 August 2019, 22:00 h Multiple sessions

See description of the event
Fri 2 Aug
22:00 h
Finished Event
Sat 3 Aug
22:00 h
Finished Event
Fri 9 Aug
22:00 h
Finished Event
Sat 10 Aug
22:00 h
Finished Event
Fri 16 Aug
22:00 h
Finished Event
Sat 17 Aug
22:00 h
Finished Event
Fri 23 Aug
22:00 h
Finished Event
Sat 24 Aug
22:00 h
Finished Event
Fri 30 Aug
22:00 h
Finished Event
Sat 31 Aug
22:00 h
Finished Event
Fri 6 Sep
22:00 h
Finished Event
Sat 7 Sep
22:00 h
Finished Event
Una experiència musical al monestir a les nits d’estiu.Aquest estiu, viu una experiència musical única al monestir. Vine a descobrir... Read more

Una experiència musical al monestir a les nits d’estiu.

Aquest estiu, viu una experiència musical única al monestir. Vine a descobrir l'ànima romàntica de Món Sant Benet.

Quan la mare de Ramon Casas va comprar Sant Benet, el monestir es trobava quasi en ruïna... La vegetació s’havia apoderat del claustre, i les heures s’arrapaven pels murs. La restauració va convertir el que havia estat un monestir romànic, en un monument romàntic. El “Clar de lluna” de Beethoven encara ressona des de la sala del piano, i omple les estances del monestir...

La nova experiència de nits d’estiu a Món Sant Benet vol recrear la vivència del romanticisme musical i artístic que amara el monestir. En aquest marc suggestiu, revisitem les estances acompanyats d’un trio de corda que ens transportarà a la música dels romàntics alemanys. Schubert, Schumann, Beethoven..., seran reviscuts per joves intèrprets de l'ESMUC en uns muntatges sorprenents.

El monestir s’omplirà de llum i misteri, de projeccions de clars de lluna, imatges artístiques i cites poètiques, en un muntatge suggestiu, que ens transportarà a l’ànima romàntica del monestir.