Завершено

Увы... это мероприятие уже завершилось, но мы можем помочь вам быть в курсе следующих событий, если вы подпишетесь на нашу рассылку. Так вы сможете вовремя забронировать место и узнаете, что происходит рядом!

Representació de "Dones del 36"

Театр

  • Representació de "Dones del 36"

Город: Olesa de Montserrat

Место: Auditori de la Casa de Cultura

От суббота 11 апреля 2026, 19:00 h до 20:10 h

Посмотреть описание мероприятия
"Dones del 36", de David Pintó i Joan Valentí, és el retrat d’unes dones valentes i compromeses contra el feixisme, que van defensar... Читать далее

"Dones del 36", de David Pintó i Joan Valentí, és el retrat d’unes dones valentes i compromeses contra el feixisme, que van defensar les llibertats i els drets aconseguits durant la República. La seva lluita va ser al front i a la rereguarda: a l’exili, els camps de concentració, a la resistència o les presons franquistes!

Un espectacle emocionant explicat amb monòlegs, cançons, humor i audiovisuals

Tomasa Cuevas, Anita Garbín, Trinidad Gallego, Marina Ginestà, Salaria Kea, Matilde Landa, Mercè Núñez, Conxa Pérez, Las Trece Rosas… “Que els seus noms no s'esborrin de la història”.

Dins els actes de "Primavera i memòria", organitzats per la Regidoria de Memòria Històrica de l'Ajuntament d'Olesa.